Aktuality - Základní škola Mirošov

Turnaj v házené 4+1

Dne 19.10.2016 proběhl v Rokycanech letošní první turnaj v házené 4+1.

Putování za pokladem faraona Tutanchamona

Adaptační pobyt šesté a sedmé třídy ZŠ Mirošov se uskutečnil 3.10. 2016 – 5.10. 2016 v hotelu Sirotek na Špičáku. Cílem tohoto programu bylo posílit pozitivní klima ve třídách, upevnit vztah učitel-žák a podpořit tak prevenci patologických jevů, jako jsou např. šikana či různé druhy závislostí.

Dny vědy a techniky - Plzeň

V pátek 9. září se tři třídy naší školy vydaly na akci pořádanou Západočeskou univerzitou v Plzni. Akce nesla název Dny vědy a techniky a jedná se o již tradiční setkání žáků, studentů a učitelů, které spojuje zájem o technické předměty. Na celé této záležitosti je příjemné, že si ji užije každý bez ohledu na to, kolik je mu let.

Naši noví prvňáčci

Ve čtvrtek 1. září přišlo do dvou prvních tříd 40 dětí. Do 1. A nastoupilo 20 žáků, kteří se budou vzdělávat pod vedením Mgr. Taťány Tučkové. V této třídě se noví prvňáčci naučí číst metodou Sfumato - splývavé čtení. Ve třídě 1. B je také 20 dětí, třídní učitelkou se stala Mgr. Ivana Szobonyová. Zde bude výuka čtení probíhat genetickou metodou.

Organizace začátku školního roku 2016/17

Ve čtvrtek 1.9. výuka končí: 1. stupeň v 9.00 hod. 2. stupeň v 9.30 hod. V pátek 2. 9. výuka končí: 1. stupeň v 11.30 hod. 2. stupeň ve 12.25 hod. V pátek první 2 vyučovací hodiny s třídním učitelem, dále dle rozvrhu. Od pondělí 5.9. bude výuka dle stálého rozvrhu.

turnaj miniházené 4+1

 V úterý 17. května se žáci ZŠ Mirošov zúčastnili posledního kola turnaje v miniházené 4+1 v Rokycanech. Utkali  se  s družstvy ZŠ ulice Míru Rokycany, ZŠ TGM,  ZŠ Strašice a ZŠ Dobřív.

Okresní kolo ve vybíjené

Okresní kolo ve vybíjené v Rokycanech

Okrskové kolo ve vybíjené

 Ve středu 7.4. 2016  uspořádala naše škola v mirošovské sokolovně okrskové kolo ve vybíjené.

Lyžařský výcvikový kurz Krkonoše

Turnaj v miniházené

 Dne 16.3.2016 jsme se zúčastnili turnaje v miniházené 4+1 v Rokycanech.  Své síly poměřili žáci čtyř škol,  a to : ZŠ Mirošov, ZŠ Dobřív, ZŠ Strašice a ZŠ Ulice míru.